۱۰ تـوصـیـه بـرای پیـشـگیـری از درد گـردن

چهارشنبه 30 دی 1394 ساعت 12:42

۱۰ تـوصـیـه بـرای پیـشـگیـری از درد گـردن

درد گـردن,بیماری درد گـردن,درد گـردن در بارداری,علائم درد گـردن,درمان درد گـردن,درمان درد گـردن با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان درد گـردن,درد گـردن را چگونه درمان کنیم,درد گـردن در کودکان,درد گـردن در بزرگسالان,درد گـردن در نوزادان,درد گـردن در بهار,درد گـردن در تابستان,درد گـردن در پاییز,درد گـردن در زمستان,آشنایی با درد گـردن,همه چیز در مورد درد گـردن,درد گـردن واگیردار است,درد گـردن و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان درد گـردن
درد گردن,درمان گردن درد 

 به گزارش بی اس ام اس هنگام راه رفتن یا نشستن سعی کنید بدن و سرتان را صاف نگه دارید به طوری که سر در امتداد ستون فقرات قرار گیرد. هنگام کارکردن از خم کردن گردن با زاویه بیش از ۲۵ درجه سانتی گراد به مدت طولانی خودداری کنید زیرا خیلی از دردهای گردن ناشی از خم کردن مداوم گردن است. مثلا کاربران حرفه ای رایانه که مجبورند ساعت ها در یک وضعیت نامناسب قرار گیرند، بهتر است ارتفاع صندلی شان را با صفحه مانیتور متناسب کنند. اگر هنگام کار با رایانه مجبورید سرتان را بیش از حد به صفحه نزدیک کنید، احتمال دارد دچار عیوب انکساری چشمی شده باشید و با مراجعه به پزشک و استفاده از عینک یا تغییر نمره آن می توانید مشکل را به راحتی حل کنید. موقع خواندن کتاب یا روزنامه گردنتان را خم نکنید. روزنامه را بالاتر نگه دارید. به این ترتیب فشار کمتری به گردنتان وارد خواهد شد. بعضی ها هنگام مطالعه با شکم روی زمین می خوابند. در این حالت انحنای ایجاد شده در ستون فقرات پشت و گردن ممکن است باعث درد در ناحیه گردن شود. بروز گردن درد در دندان پزشکان بسیار شایع است. اگر دندان پزشک هستید، بهتر است نحوه نشستن صحیح را بیاموزید. سعی کنید تا حد امکان به بیمار نزدیک شوید. زاویه فک او را طوری تنظیم کنید که نیاز نباشد تنه خودتان را خم کنید. استفاده از روشنایی و دید غیرمستقیم با آینه اهمیت زیادی در پیشگیری از دردهای عضلانی و درد ناشی از ستون مهره های گردنی دارد. در انتخاب بالش خود دقت و از گذاشتن بالش های بسیار نرم یا سفت زیر سرتان پرهیز کنید. ارتفاع بالش نباید زیاد باشد زیرا باعث ایجاد زاویه در ناحیه گردن می شود و می تواند مشکل ساز باشد.

درد گردن,درمان گردن درد

 در مسافرت های طولانی یا وقتی مجبورید روی صندلی استراحت کنید، از بالش های طبی مخصوص (c شکل) استفاده کنید تا فشار کمتری به گردنتان وارد شود. حین رانندگی صندلی را طوری تنظیم کنید تا به فرمان نزدیک تر شوید در غیر این صورت مجبور می شوید دستانتان را بیش از حد دراز کنید تا به فرمان برسانید. این کار معمولا به مهره های گردنی فشار وارد می کند و باعث ایجاد درد خواهد شد. هنگام کار در حالت نشسته چند حرکت کششی انجام بدهید. هر ساعت یکبار از جایتان بلند شوید و قدم بزنید. این کار بازده و کارایی تان را نیز بالا می برد.

منبع:salamat.ir

۱۰ تـوصـیـه بـرای پیـشـگیـری از درد گـردن

از خوردن خرمالو تا انسداد روده

سه‌شنبه 29 دی 1394 ساعت 20:04

از خوردن خرمالو تا انسداد روده

انسداد روده,بیماری انسداد روده,انسداد روده در بارداری,علائم انسداد روده,درمان انسداد روده,درمان انسداد روده با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان انسداد روده,انسداد روده را چگونه درمان کنیم,انسداد روده در کودکان,انسداد روده در بزرگسالان,انسداد روده در نوزادان,انسداد روده در بهار,انسداد روده در تابستان,انسداد روده در پاییز,انسداد روده در زمستان,آشنایی با انسداد روده,همه چیز در مورد انسداد روده,انسداد روده واگیردار است,انسداد روده و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان انسداد روده

از خوردن خرمالو تا انسداد روده

به گزارش بی اس ام اس : افراط و تفریط در هیچ چیزی حتی خوردن میوه مورد علاقه مان جایز نیست! بسیاری از ما فکر می کنیم که چون میوه ها جزو خوراکی های مفید و پرخاصیت هستند، پس می توانیم هرچقدر که دلمان خواست از آنها بخوریم. می بینیم افرادی را که هر شب ظرفی پر از میوه را به جای شام، البته چند برابر کالری یک شام سبک، خالی می کنند! اگرچه مصرف متعادل میوه ها می تواند برای بدنمان مفید و سودبخش باشد ولی اگر در خوردن آنها افراط شود، ممکن است ما به دردسر بیفتیم. ولین عارضه ای که مصرف بیش از حد میوه ها می تواند به دنبال داشته باشد، بالا رفتن وزن است. چون میوه ها هم کالری دارند و اگر کالری شان در برنامه غذایی روزانه محاسبه نشود، می توانند وزنمان را به مرور زمان، بالا ببرند. در صورتی که بیشتر ما فکر می کنیم میوه ها کالری ندارند و هر چه بخواهیم می توانیم از آنها بخوریم. خرمالو هم از این قاعده مستثنا نیست! به علاوه، در فصل خرمالو تعداد زیادی از افراد با این شکایت که دل درد شدید دارند به ما مراجعه می کنند و ما پس از انجام دادن آزمایش های لازم متوجه می شویم که آنها در مصرف خرمالو زیاده روی کرده اند و به همین دلیل دچار انسداد روده شده اند. تعجب نکنید! انسداد روده یکی از شایع ترین عوارض مصرف فراوان خرمالو است که خیلی از مردم، به خصوص در نواحی شمالی کشور، در فصل خرمالو (یعنی پاییز) از آن رنج می برند؛ به طوری که در برخی موارد انجام جراحی تنها راه چاره به حساب می آید و همین موضوع نگرانی هایی را برای متخصصان ایجاد کرده است. بعضی از مردم گمان می کنند که چسبناکی این میوه باعث انسداد روده می شود اما موضوع اصلا این نیست و ما در این بیماران، با چسبندگی جدار روده مواجه نیستیم. خرمالو، میوه راحت الحلقومی است و مردم، مثل سیب یا گلابی آن را خوب نمی جوند و حتی در بسیاری از موارد، آن را نجویده قورت می دهند. بنابراین، تکه های له نشده خرمالو کم کم در انتهای روده کوچک جمع و باعث انسداد آن می شوند. به علاوه، تانن موجود در خرمالو هم می تواند به عنوان عاملی برای انسداد روده محسوب شود. بنابراین، بهترین توصیه ای که می توان برای پیشگیری از انسداد روده در اثر مصرف بیش از اندازه خرمالو کرد، این است که در مصرف آن حد اعتدال را رعایت کرد و افراد اصراری به خوردن بیش از یک عدد خرمالو در روز نداشته باشند و تازه آن یک عدد را هم خوب بجوند تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

از خوردن خرمالو تا انسداد روده

در حالی که می بینیم خرمالوهای درشت و شیرین یکی پس از دیگری در ظرف میوه به اتمام می رسند و همین موضوع سرآغاز تمامی دردسرهاست؛ از چاقی گرفته تا انسداد روده.

منبع :روزنامه سلامت

از خوردن خرمالو تا انسداد روده

میکروب‌های موجود در ناف

سه‌شنبه 29 دی 1394 ساعت 10:13

میکروب‌های موجود در ناف

میکروب‌های موجود در ناف,بیماری میکروب‌های موجود در ناف,میکروب‌های موجود در ناف در بارداری,علائم میکروب‌های موجود در ناف,درمان میکروب‌های موجود در ناف,درمان میکروب‌های موجود در ناف با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان میکروب‌های موجود در ناف,میکروب‌های موجود در ناف را چگونه درمان کنیم,میکروب‌های موجود در ناف در کودکان,میکروب‌های موجود در ناف در بزرگسالان, میکروب‌های موجود در ناف در نوزادان,میکروب‌های موجود در ناف در بهار,میکروب‌های موجود در ناف در تابستان,میکروب‌های موجود در ناف در پاییز,میکروب‌های موجود در ناف در زمستان,آشنایی با میکروب‌های موجود در ناف,همه چیز در مورد میکروب‌های موجود در ناف,میکروب‌های موجود در ناف واگیردار است,میکروب‌های موجود در ناف و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان میکروب‌های موجود در ناف

میکروب‌های موجود در ناف

به گزارش بی اس ام اس ناف یک سوراخ بسته شده روی شکم است که وقتی بند ناف از نوزاد جدا می شود، ایجاد می گردد. ناف می تواند محیطی برای زندگی انواع میکروب ها و قارچ ها باشد.

در انسان ها ناف به دو صورت وجود دارد:

1- تو رفت2- بیرون زده ،با توجه به این که ناف در اثر بریدن بند ناف، به صورت زخم ایجاد می شود و شکل آن ربطی به ژنتیک انسان ندارد، می توان از ناف برای تمایز دوقلوهایی که وجه تمایز دیگری ندارند استفاده کرد.محققین دریافته‌اند که ناف‌های تورفته می‌توانند به طور متوسط خانه 60 تا 100 یا حتی بیشتر گونه باکتری،‌ مخمر و قارچ باشند. این مطالعه نشان می‌دهد که ناف شما می‌تواند بهشتی برای موجودات متنوع باشد!‌راب دان، از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، توضیح می‌دهد که در ناف افراد عادی، ‌بین 60 تا 70 گونه موجود ریز پیدا شده و با توجه به این که موجودات ساکن ناف شما، ‌لزوما همان موجوداتی نیستند که در ناف افراد دیگر زندگی می‌کنند، به طور کلی در این مطالعه 1400 گونه از این موجودات در ناف افراد مختلف یافت شد.محققین در این مطالعه ناف 391 زن و مرد را از نقاط مختلف، با سن و زمینه اخلاقی و عادات متفاوت بررسی کرده‌اند. در این میان، ‌آن‌ها به مخمرها و قار‌چ‌های جالبی رسیده‌اند.بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که ترکیب موجوداتی که در ناف هر شخص زندگی می‌کنند،‌ برای آن فرد منحصر به فرد استالبته هنوز محققین نمی‌دانند که چه عامل یا عواملی باعث تفاوت ترکیب گونه‌های موجود در ناف افراد می‌شود. به نظر نمی‌رسد که جنسیت، قومیت، سن یا حتی میزان دوش گرفتن و شستشو در آن موثر باشد.

میکروب‌های موجود در ناف

برخی از این باکتری‌ها در افراد مشابه هستند، اما باکتری‌های منحصر به فرد از کجا آمده‌اند؟ شاید پاسخ این سوال به داستان زندگی هر فرد برگردد.شاید برایتان جالب باشد بدانید برخی از این باکتری‌ها روی پوست سایر نقاط بدن شما هم زندگی می‌کنند. درست است که امروزه مردم به شستشو خیلی اهمیت می‌دهند و نمی‌خواهند هیچ نوع باکتری روی پوستشان باقی بماند،‌ اما در واقع برخی از این باکتری‌ها،‌ خط مقدم دفاعی بدن ما محسوب می‌شوند. آن‌ها اولین سپر پوست ما در برابر آلودگی‌های بیرونی هستند و اگر آن را از روی پوست برداریم، خود را در معرض عفونت‌های پوستی قرار داده‌ایم.احتمالا پیش از این، در مورد میکروب هایی که در روده‌های ما زندگی می‌کنند و خیلی هم برای ما مفید هستند شنیده‌اید.از سوی دیگر،‌ در مطالعه دیگری،‌ الیزابت آرکای و همکارش کوین تایس از دانشگاه نوتردام به این نتیجه رسیدند که باکتری‌هایی که روی بدن انسان‌ها زندگی می‌کنند، می‌توانند روی رفتار آن ها تاثیرگذار باشند.استروئیدها و سایر موادشیمیایی طبیعی که باعث بوی زیر بغل انسان‌ها می‌شوند را در نظر بگیرید. همه این مواد، محصول متابولیسم باکتری‌ها هستند و می‌توانند روی تعاملی که ما با دیگران داریم اثر بگذارند.برای مثال متابولیسم تستوسترون توسط باکتری‌های کورینه، بویی شبیه به بوی ادرار تولید می‌کند، در حالی که باکتری‌های که عرق را متابولیزه می‌کنند،‌ بویی شبیه به بوی پیاز تولید می‌کنند.در مجموع، باکتری‌های زیر بغل هر فرد،‌ بویی را تولید می‌کنند که به آن فرد مربوط است و حتی دیگران از روی آن بو می‌توانند وی را تشخیص دهند. مادران تنها از بوی عرق نوزادان،‌ می‌توانند بدون هیچ مشکلی فرزند خود را پیدا کنند.با این همه، باکتری‌ها هنوز برای ما شناخته‌شده نیستند. دان می‌گوید: “شما در لایه‌ای از یک زندگی ناشناخته زندگی می‌کنید. این لایه به نفع شما و البته به ضرر شما کارهایی را انجام می‌دهد. فکر نمی‌کنید که باید در مورد لایه زنده‌ای که روی شما زندگی می‌کند بیشتر بدانید؟”

میکروب‌های موجود در ناف

نکات زیر را به خاطر بسپارید

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 20:15

نکات زیر را به خاطر بسپارید

خواص سلامتی,فواید سلامتی,سلامتی درمانی,خاصیت سلامتی,خواص سلامتی درمانی,خواص سلامتی برای پوست,خواص سلامتی برای مو,خواص سلامتی برای جوانی,خواص سلامتی برای بارداری,خواص خوردن سلامتی,فواید سلامتی خام,فواید سلامتی پخته

نکات زیر را به خاطر بسپارید

به گزارش بی اس ام اس : برای صحبت با موبایل از گوش چپ استفاده کنید

=======================

روزانه بیش از دو فنجان قهوه ننوشید.

=========================

قرص و داروها را با آب خیلی سرد تناول نکنید.

نکات زیر را به خاطر بسپارید

بعد از ساعت 5:00 از خوردن غذای چرب خوداری کنید.

=========================

مصرف چای روزانه را کم کنید

=========================

از مقدار غذای چرب و اشباع شده با روغن در وعده های غذایی کم کنید

=========================

در صبح آب بیشتر و در شب آب کمتر بنوشید.

نکات زیر را به خاطر بسپارید

از گوشی موبایل در زمان شارژ شدن دوری کنید.

=========================

از سمعکهای تلفن ثابت و موبایل برای مدت طولانی استفاده نکنید.

=========================

بهترین زمان خواب از ساعت 10:00 شب تا ساعت 6:00 صبح است

نکات زیر را به خاطر بسپارید

بعد ازخوردن دارو فورا” به خواب نروید.

نکات زیر را به خاطر بسپارید

=========================

زمانیکه باتری موبایل ضعیف است با جایی تماس نگیرید و تماس کسی را جواب ندهید چون در این حالت امواجی که گوشی منتشر می کند 1000 برابر است.

=========================

نکات زیر را به خاطر بسپارید

گردنم درد می کند دکتر!

دوشنبه 28 دی 1394 ساعت 10:18

گردنم درد می کند دکتر!

گردن درد,بیماری گردن درد,گردن درد در بارداری,علائم گردن درد,درمان گردن درد,درمان گردن درد با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان گردن درد,گردن درد را چگونه درمان کنیم,گردن درد در کودکان,گردن درد در بزرگسالان,گردن درد در نوزادان,گردن درد در بهار,گردن درد در تابستان,گردن درد در پاییز,گردن درد در زمستان,آشنایی با گردن درد,همه چیز در مورد گردن درد,گردن درد واگیردار است,گردن درد و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان گردن درد

گردنم درد می‌کند دکتر!

به گزارش بی اس ام اس درد و اختلال عملکرد با منشأ عضله و فاسیا (بافت همبند اطراف عضله) را سندرم درد و اختلال میوفاسیال می‌نامند. این سندرم بیش از همه سروگردن، کمربند شانه‌ای و ناحیه کمری را درگیر می‌کند. شیوع این عارضه در خانم‌ها 54 درصد و در آقایان 45درصد است.حداکثر شیوع آن بین 30-49 سال است. ساده‌ترین علت شناخته شده برای این بیماری تروما وافزایش کار ساختمان میوفاسیال است. گاهی اوقات بعد از آسیب، مراکزی به صورت نقاط مدور و حساس به وجود می‌آید که این نقاط به صورت دائم پالس‌هایی (پتانسیل عمل) به سمت سیستم عصبی مرکزی می‌فرستند که سبب تولید درد می‌شود. نقاط ماشه‌ای این قسمت‌ها غالبا برای مدت‌های طولانی به صورت مناطق مخفی و خاموش در عضلات باقی می‌مانند و خود را به صورت یک محدودیت حرکت و خستگی سریع نشان می‌دهند. یکی از کارهای روزمره‌ای که به علت ایجاد میکروتروما می‌تواند سبب بروز نقاط دردناک متعدد شود، تایپ کردن است.در کل مواردی همانند وضعیت نامناسب و بی‌حرکتی طولانی مدت، کمبود ویتامین، کمبود مواد معدنی، هیپومتابولیسم واختلال عملکرد غدد می‌تواند سبب بروز نقاط دردناک شود. همچنین فشار بیش از حد به عضله درگیر (مانند بلند کردن اجسام خیلی سنگین‌)، کار کردن به مدت طولانی در یک حالت خاص، ضربه مستقیم، لرز، آرتریت و استرس‌های هیجانی از جمله عوامل تشدید کننده درد بیماران محسوب می‌شوند. در این حال سرما باعث تشدید درد وگرما باعث تقلیل آن می‌شود.

گردنم درد می کند دکتر!

دردی مبهم و عمیق‌ که در نقاط مختلف بدن ظاهر می‌شوددرد ناشی از این نقاط ماشه‌ای یک درد مبهم و غالبا عمقی است. درد می‌تواند هم هنگام استراحت و هم هنگام فعالیت در فرد بروز یابد. افراد دارای سندرم میو فاسیال غالبا دارای یک درد دائمی عضلانی، احساس سفتی و محدودیت حرکت و خستگی عمومی یا ترکیبی از اینها هستند. بیماران ممکن است از درگیری عضلات بی‌اطلاع باشند و از سردرد، درد گردن، درد مفاصل و درد پشت و درد سیاتیک در اندام شکایت داشته باشند. این درد می‌تواند مداوم یا دوره‌ای باشد اما غالبا دائمی، ناتوان‌کننده و محدودکننده است. در تعدادی از افراد شکایت آنها به صورت درد نیست و باید توجه کرد در این افراد علائم به صورت کوتاه بودن، عضلات و محدودیت حرکت است. اندازه و اهمیت عضله درگیر توسط نقاط ماشه‌ای تاثیری بر روی درد تولید شده ندارد. گاهی اوقات دسته‌ای از عضلات که دارای عصب‌گیری از یک عصب خاص یا اعصاب خاصی هستند امکان دارد با هم درگیر شوند مانند عضلات تراپزیوس بالا برنده اسکاپولا و اینفرااسپیناتوس( عضلات کتف).طولانی شدن درد در یک عضله سبب گسترش آن به سایر عضلات نیز می‌شود که به این حالت یک حالت سگمنتال می‌گویند.گاهی اوقات می‌تواند علائم دیگری مانند تعریق، تغییر در درجه حرارت پوست، اشک، ریزش ترشح بزاق، سر گیجه، عدم تعادل، زنگ زدن گوش‌ها و حتی اختلال بینایی در فرد دیده شود.اساس درمان سندرم میوفاسیال از بین بردن چرخه درد توسط تخریب نقاط ماشه‌ای است. این نقاط را می‌توان توسط روش‌های مختلفی مانند تزریق، اسپری زدن و کشش این قسمت‌ها، درمان دارویی، اولتراسوند و ماساژ از بین برد.

منبع:jamejamonline.ir

گردنم درد می کند دکتر!

( تعداد کل: 35 )
   1       2       3       4       5       ...       7    >>